FVTS05R2E25R00JE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FVTS05R2E25R00JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FVTS05R2E25R00JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FVTS05R2E25R00JE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 25 OHM 5% 5W
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.313" Dia x 1.000" L (7.94mm x 25.40mm)
Series:FVTS
Resistance:25 Ohms
Power (Watts):5W