FVT02506E10K00JE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FVT02506E10K00JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FVT02506E10K00JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FVT02506E10K00JE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 10K OHM 5% 25W
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Series:FVT
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):25W