FVT02506E12K00JE
Electro-Films (EFI) / Vishay
FVT02506E12K00JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FVT02506E12K00JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FVT02506E12K00JE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES CHAS MNT 12K OHM 5% 25W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 235 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Series:FVT
Resistance:12 kOhms
Power (Watts):25W