F863FL225K310Z
KEMET
F863FL225K310Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F863FL225K310Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F863FL225K310Z
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 193 pcs
Reference Price
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Series:F863
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-14811
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:37 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Height - Seated (Max):0.988" (25.10mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:2.2µF Film Capacitor 310V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:2.2µF