F863DS105K310ALW0L
KEMET
F863DS105K310ALW0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F863DS105K310ALW0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F863DS105K310ALW0L
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 1UF 10% 310VAC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 740 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Series:F863
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:399-14831
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Height - Seated (Max):0.791" (20.10mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1µF Film Capacitor 310V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1µF