F863DE474K310R
KEMET
F863DE474K310R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F863DE474K310R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F863DE474K310R
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC RAD
(In US Dollars)
380 pcs760 pcs1140 pcs2660 pcs
9500 pcs19000 pcs38000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Series:F863
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:399-14821-3
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.634" (16.10mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 310V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.47µF