F863DN684K310R
KEMET
F863DN684K310R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F863DN684K310R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F863DN684K310R
Manufacturer KEMET
Description CAP FILM 0.68UF 10% 310VAC RAD
(In US Dollars)
235 pcs470 pcs705 pcs1175 pcs
2350 pcs5875 pcs11750 pcs23500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm)
Series:F863
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:399-14822-3
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.732" (18.60mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 310V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.68µF