ERX-2SJ6R8A
Panasonic
ERX-2SJ6R8A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERX-2SJ6R8A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERX-2SJ6R8A
Manufacturer Panasonic
Description RES 6.8 OHM 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
30000 pcs75000 pcs150000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Series:ERX
Resistance:6.8 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:ERX2SJ6R8A
P6.8W-2TR
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Failure Rate:-
Detailed Description:6.8 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film