ERX-2SJ4R7A
Panasonic
ERX-2SJ4R7A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERX-2SJ4R7A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERX-2SJ4R7A
Manufacturer Panasonic
Description RES 4.7 OHM 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
30000 pcs75000 pcs150000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Series:ERX
Resistance:4.7 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:ERX2SJ4R7A
P4.7W-2TR
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film