ERX-2SJ4R7
Panasonic
ERX-2SJ4R7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERX-2SJ4R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERX-2SJ4R7
Manufacturer Panasonic
Description RES 4.7 OHM 2W 5% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Series:ERX
Resistance:4.7 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:ERX2SJ4R7
P4.7W-2
P4.7W-2-ND
P4.7W-2BK
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film