ERX-2SJ9R1
Panasonic
ERX-2SJ9R1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERX-2SJ9R1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERX-2SJ9R1
Manufacturer Panasonic
Description RES 9.1 OHM 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Series:ERX
Resistance:9.1 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:ERX2SJ9R1
P9.1W-2
P9.1W-2-ND
P9.1W-2BK
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:9.1 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film