EKMQ451ELL3R3MJC5S
Nippon Chemi-Con
EKMQ451ELL3R3MJC5S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EKMQ451ELL3R3MJC5S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EKMQ451ELL3R3MJC5S
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:KMQ
Ripple Current @ Low Frequency:28mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:70mA @ 100kHz
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:3.3µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:3.3µF