DZN-2R7D335Z6T
Elna America
DZN-2R7D335Z6T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DZN-2R7D335Z6T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DZN-2R7D335Z6T
Manufacturer Elna America
Description CAP 3.3F -20% +80% 2.7V T/H
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.7V
Tolerance:-20%, +80%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):200 mOhm @ 1kHz
Detailed Description:3.3F (EDLC) Supercapacitor 2.7V Radial, Can 200 mOhm @ 1kHz 1000 Hrs @ 70°C
Capacitance:3.3F