DZN-2R5D605H7T
Elna America
DZN-2R5D605H7T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DZN-2R5D605H7T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DZN-2R5D605H7T
Manufacturer Elna America
Description CAP SUPER 6F 2.5V RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:-20%, +80%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:DZN
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:604-1250
DZN-2R5D605H7T-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.260" (32.00mm)
Detailed Description:6F (EDLC) Supercapacitor 2.5V Radial, Can 1000 Hrs @ 70°C
Capacitance:6F