DZN-2R5D704G4T
Buy DZN-2R5D704G4T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DZN-2R5D704G4T
Manufacturer Elna America
Description CAP 700MF -20% +80% 2.5V T/H
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:-20%, +80%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):200 mOhm @ 1kHz
Detailed Description:700mF (EDLC) Supercapacitor 2.5V Radial, Can 200 mOhm @ 1kHz 1000 Hrs @ 70°C
Capacitance:700mF