D151G33U2JH6TL2R
Electro-Films (EFI) / Vishay
D151G33U2JH6TL2R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D151G33U2JH6TL2R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D151G33U2JH6TL2R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 150PF 100V U2J RADIAL
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±2% 100V Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
Capacitance:150pF