D151G33U2JH6TJ5R
Vishay Precision Group
D151G33U2JH6TJ5R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D151G33U2JH6TJ5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D151G33U2JH6TJ5R
Manufacturer Vishay
Description Single Layer Ceramic Capacitor, 150 pF, 100 V, ± 2%, U2J (N750), 5 mm, PC Pin
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 9903 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±2% 100V Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
Capacitance:150pF