D151G47C0GL63J5R
Electro-Films (EFI) / Vishay
D151G47C0GL63J5R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D151G47C0GL63J5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. D151G47C0GL63J5R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Series:D
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc
Capacitance:150pF