CSTNE12M5G550000R0
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSTNE12M5G550000R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSTNE12M5G550000R0
Manufacturer Murata Electronics
Description CER RES 12.5000MHZ 33PF SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Ceramic
Size / Dimension:0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Series:CERALOCK® CSTNE
Package / Case:3-SMD, Non-Standard
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±0.5%
Frequency Stability:±0.2%
Frequency:12.5MHz
Features:Built in Capacitor
Detailed Description:12.5MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 33pF ±0.2% -40°C ~ 85°C Surface Mount
Capacitance:33pF