CSTNE12M0G550000R0
Murata Electronics
CSTNE12M0G550000R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSTNE12M0G550000R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSTNE12M0G550000R0
Manufacturer Murata
Description Ceramic Resonator 12MHz ±0.5% (Tol) ±0.2% (Stability) 33pF 30Ohm 3-Pin SMD T/R
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
In stock 31463 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Ceramic
Size / Dimension:0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Series:CERALOCK® CSTNE
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3-SMD, Non-Standard
Other Names:490-17943-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Impedance:30 Ohms
Height:0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±0.5%
Frequency Stability:±0.2%
Frequency:12MHz
Features:Built in Capacitor
Detailed Description:12MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 33pF ±0.2% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Capacitance:33pF