CSTNE16M0V53Z000R0
Murata Electronics
CSTNE16M0V53Z000R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSTNE16M0V53Z000R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CSTNE16M0V53Z000R0
Manufacturer Murata Electronics
Description CER RES 16.0000MHZ 15PF SMD WIDE
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Ceramic
Size / Dimension:0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Series:CERALOCK® CSTNE
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:3-SMD, Non-Standard
Other Names:490-17950-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Impedance:40 Ohms
Height:0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance:±0.5%
Frequency Stability:±0.3%
Frequency:16MHz
Features:Built in Capacitor
Detailed Description:16MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15pF ±0.3% 40 Ohms -40°C ~ 125°C Surface Mount
Capacitance:15pF