CL220N5-G
Micrel / Microchip Technology
CL220N5-G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL220N5-G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL220N5-G
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC LED DRIVER 220V .02A 3TO-220
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 178 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Input:5 V ~ 220 V
Supplier Device Package:TO-220-3
Series:-
Sensing Method:High-Side
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-3
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Function:Current Regulator
Detailed Description:Current Regulator Regulator High-Side 20mA TO-220-3
Current - Output:20mA