CL21X475MAQNNNG
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL21X475MAQNNNG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21X475MAQNNNG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21X475MAQNNNG
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 4.7UF 25V X6S 0805
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Detailed Description:4.7µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Capacitance:4.7µF