CL21Y224KCFSW6E
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21Y224KCFSW6E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21Y224KCFSW6E
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description MLCC 2012(0805) X7S 220NF 10% 10
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)
Temperature Coefficient:X7S
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1276-7004-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:0.22µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.22µF