CL21X475KAQNNNE
Samsung Semiconductor
CL21X475KAQNNNE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL21X475KAQNNNE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL21X475KAQNNNE
Manufacturer Samsung
Description Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 25 V, ± 10%, X6S, 0805 [2012 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 113847 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:1276-3033-1
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Features:-
Detailed Description:4.7µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Capacitance:4.7µF