CC0201BRNPO9BN2R7
Yageo
CC0201BRNPO9BN2R7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC0201BRNPO9BN2R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC0201BRNPO9BN2R7
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 2.7PF 50V NPO 0201
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:311-3294-2
CC0201BRNPO9BN2R7-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:2.7pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:2.7pF