CC0201BRNPO8BN4R7
Yageo
CC0201BRNPO8BN4R7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC0201BRNPO8BN4R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC0201BRNPO8BN4R7
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 4.7PF 25V NPO 0201
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:311-3662-2
CC0201BRNPO8BN4R7-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:4.7pF