CC0201BRNPO9BN1R0
Yageo
CC0201BRNPO9BN1R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC0201BRNPO9BN1R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC0201BRNPO9BN1R0
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 1PF 50V NPO 0201
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 400 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CC
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Other Names:311-3291-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:1pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:1pF