CC0201BRNPO8BN2R2
Yageo
CC0201BRNPO8BN2R2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CC0201BRNPO8BN2R2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CC0201BRNPO8BN2R2
Manufacturer Yageo
Description CAP CER 2.2PF 25V NPO 0201
(In US Dollars)
15000 pcs30000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:25V
Tolerance:2.2pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CC
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0201 (0603 Metric)
Other Names:311-3289-2
CC0201BRNPO8BN2R2-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Manufacturer Part Number:CC0201BRNPO8BN2R2
Lead Style:0.013" (0.33mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:2.2pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1pF