C1812X103M4JACAUTO
KEMET
C1812X103M4JACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1812X103M4JACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1812X103M4JACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 10000PF 16V U2J 1812
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:FT-CAP
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±20% 16V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
Capacitance:10000pF