C1812X103KGRACTU
KEMET
C1812X103KGRACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1812X103KGRACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1812X103KGRACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:HV FT-CAP
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:399-10480-2
C1812X103KGRAC
C1812X103KGRAC7800
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination, High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:10000pF