C1812X103M8JACAUTO
KEMET
C1812X103M8JACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1812X103M8JACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1812X103M8JACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 10000PF 10V U2J 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:FT-CAP
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±20% 10V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
Capacitance:10000pF