C1812X104F4JACAUTO
KEMET
C1812X104F4JACAUTO
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1812X104F4JACAUTO with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1812X104F4JACAUTO
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0.1UF 16V U2J 1812
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±1% 16V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
Capacitance:0.1µF