BZG03C30TR3
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZG03C30TR3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZG03C30TR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZG03C30TR3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 30V 1.25W DO214AC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 3 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):30V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 500mA
Tolerance:-
Supplier Device Package:DO-214AC
Series:-
Power - Max:1.25W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:BZG03C30TR3GICT
Operating Temperature:150°C
Impedance (Max) (Zzt):8 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 30V 1.25W Surface Mount DO-214AC
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 22V