BZG03C33-HM3-08
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZG03C33-HM3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZG03C33-HM3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZG03C33-HM3-08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 33V 1.25W DO214AC
(In US Dollars)
1500 pcs3000 pcs7500 pcs10500 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):33V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 500mA
Tolerance:±6.06%
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:Automotive, AEC-Q101, BZG03C-M
Power - Max:1.25W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:BZG03C33-HM3-08-ND
BZG03C33-HM3-08GITR
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:44 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 33V 1.25W ±6.06% Surface Mount DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 24V