BSO303SPNTMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSO303SPNTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSO303SPNTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSO303SPNTMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Description | MOSFET P-CH 30V 8.9A 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.518 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 1754pF @ 25V |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 8-SO |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 21 mOhm @ 8.9A, 10V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Series: | OptiMOS™ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 8.9A (Ta) |
| Polarization: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | BSO303SPT BSO303SPXTINTR BSO303SPXTINTR-ND SP000014019 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | BSO303SPNTMA1 |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 69nC @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 2V @ 100µA |
| FET Feature: | P-Channel |
| Expanded Description: | P-Channel 30V 8.9A (Ta) 2.35W (Ta) Surface Mount 8-SO |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | - |
| Description: | MOSFET P-CH 30V 8.9A 8-SOIC |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 30V |
| Capacitance Ratio: | 2.35W (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSO303SPNTMA1, use the request quote form to request BSO303SPNTMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSO303SPNTMA1.The price and lead time for BSO303SPNTMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSO303SPNTMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

