BSO330N02KGFUMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSO330N02KGFUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSO330N02KGFUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSO330N02KGFUMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MOSFET 2N-CH 20V 5.4A 8DSO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1.2V @ 20µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | PG-DSO-8 |
| Series: | OptiMOS™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 30 mOhm @ 6.5A, 4.5V |
| Power - Max: | 1.4W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | BSO330N02K G BSO330N02K G-ND BSO330N02K GINTR BSO330N02K GINTR-ND BSO330N02KGFUMA1TR SP000380284 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 730pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 4.9nC @ 4.5V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 20V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 20V 5.4A 1.4W Surface Mount PG-DSO-8 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 5.4A |
| Base Part Number: | BSO330N02 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSO330N02KGFUMA1, use the request quote form to request BSO330N02KGFUMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSO330N02KGFUMA1.The price and lead time for BSO330N02KGFUMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSO330N02KGFUMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
