B82801C2245A200
EPCOS
B82801C2245A200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B82801C2245A200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B82801C2245A200
Manufacturer EPCOS
Description Current Transformer 1: 200 1500VAC 0.00028Ohm Prim. DCR 2.9Ohm Sec. DCR 40000mA Surface Mount
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 19263 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Weight:0.011 lb (4.99g)
Type:Invasive
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:200
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:0.560" L x 0.530" W (14.22mm x 13.46mm)
Series:B82801C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Other Names:495-4444-1
Inductance:22.4mH
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Frequency Range:50kHz ~ 500kHz
Energy Time (E.T.):-
Detailed Description:1:200 Current Sense Transformer 50kHz ~ 500kHz 0.28 mOhm Primary, 2.9 Ohm Secondary 22.4mH Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.28 mOhm Primary, 2.9 Ohm Secondary