B82801C0145A050
EPCOS
B82801C0145A050
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B82801C0145A050 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B82801C0145A050
Manufacturer EPCOS
Description CURR SENSE XFMR 1:50 SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 600 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
200 pcs400 pcs600 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Weight:0.011 lb (4.99g)
Type:Invasive
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:50
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:0.560" L x 0.530" W (14.22mm x 13.46mm)
Series:B82801C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:495-4441-2
B82801C 145A 50
B82801C145A50
Inductance:1.4mH
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Frequency Range:50kHz ~ 500kHz
Energy Time (E.T.):-
Detailed Description:1:50 Current Sense Transformer 50kHz ~ 500kHz 0.28 mOhm Primary, 400 mOhm Secondary 1.4mH Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.28 mOhm Primary, 400 mOhm Secondary