B82801B0803A020
EPCOS
B82801B0803A020
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B82801B0803A020 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B82801B0803A020
Manufacturer EPCOS
Description CURR SENSE XFMR 1:20 SMD
(In US Dollars)
900 pcs1800 pcs6300 pcs
Data sheet
Weight:0.014 oz (0.4g)
Type:Invasive
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:20
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
Series:B82801B
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:495-4043-2
B82801B 803A 20
B82801B803A20
Inductance:80µH
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Frequency Range:50kHz ~ 1MHz
Energy Time (E.T.):-
Detailed Description:1:20 Current Sense Transformer 50kHz ~ 1MHz 0.8 mOhm Primary, 400 mOhm Secondary 80µH Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.8 mOhm Primary, 400 mOhm Secondary