B82801B0984A070
EPCOS
B82801B0984A070
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B82801B0984A070 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B82801B0984A070
Manufacturer EPCOS
Description CURR SENSE XFMR 1:70 SMD
(In US Dollars)
4500 pcs
Data sheet
Weight:0.014 oz (0.4g)
Type:Invasive
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:70
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
Series:B82801B
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:495-4048-2
B82801B 984A 70
B82801B984A70
Inductance:980µH
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Frequency Range:50kHz ~ 1MHz
Energy Time (E.T.):-
Detailed Description:1:70 Current Sense Transformer 50kHz ~ 1MHz 0.8 mOhm Primary, 4.75 Ohm Secondary 980µH Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.8 mOhm Primary, 4.75 Ohm Secondary