B82801B0925A200
Buy B82801B0925A200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B82801B0925A200
Manufacturer EPCOS
Description CURR SENSE XFMR 1:200 20A SMD
(In US Dollars)
900 pcs
Data sheet
Type:Invasive
Turns Ratio - Primary:Secondary:1:200
Termination Style:Gull Wing
Size / Dimension:0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
Series:B82801B
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:B82801B 925A200
B82801B925A200
Inductance:8mH
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Frequency Range:50Hz ~ 1MHz
Energy Time (E.T.):100V µS
Detailed Description:20A 1:200 Current Sense Transformer 50Hz ~ 1MHz 0.6 mOhm Primary, 33.24 Ohm Secondary 8mH Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.6 mOhm Primary, 33.24 Ohm Secondary
Current Ratio:-
Current Rating:20A