B32672P6104K000
Buy B32672P6104K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32672P6104K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.1UF 10% RADIAL
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:-
Series:B32672P
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32672P6104K
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.1µF