B32672P6684K000
Buy B32672P6684K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32672P6684K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Series:B32672P
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32672P6684K
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.689" (17.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 200V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.68µF