B32672P6474K189
EPCOS
B32672P6474K189
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32672P6474K189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32672P6474K189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Series:B32672P
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 200V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.47µF