B32672P5224K289
Buy B32672P5224K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32672P5224K289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.22UF 10% 520VDC RAD
(In US Dollars)
4680 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:520V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Series:B32672P
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 200V 520V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.22µF