B32559C334K289
EPCOS
B32559C334K289
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32559C334K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32559C334K289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 42 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Series:B32559
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:495-2817
495-2817-3-ND
B32559C 334K289
B32559C0334K289
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked Radial
Capacitance:0.33µF