B32559C6103K000
EPCOS
B32559C6103K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32559C6103K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32559C6103K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 18 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Series:B32559
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-2868
B32559C6103K
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
Detailed Description:10000pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked Radial
Capacitance:10000pF