B32559C3473K000
EPCOS
B32559C3473K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32559C3473K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32559C3473K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Series:B32559
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-2850
B32559C3473K
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
Detailed Description:0.047µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked Radial
Capacitance:0.047µF