B32232A1154K
EPCOS
B32232A1154K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32232A1154K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32232A1154K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC AXIAL
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:B32232
Package / Case:Axial
Other Names:495-3518
Q5572544
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Detailed Description:0.15µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Axial
Capacitance:0.15µF